Autobiografia jak film? Olek Doba to potrafi

Aleksander Doba? Na zawsze pozostanie Olkiem. Biorąc do ręki jego pełną autobiografię to trochę tak, jakbym znów usiadła, by go posłuchać. A Olek umie opowiadać. Na swój bardzo specyficzny sposób, który wymaga skupienia. Z drugiej strony – nie ma możliwości, by nie poczuć do niego sympatii. Tak po prostu.

Weronika Górska, która opracowała „Na fali i pod prąd”, musiała mieć sporo roboty. Poukładać życie człowieka, który jest tak barwny, gadatliwy i energiczny – to wyzwanie. Na dodatek Olek nie lubi siedzieć w miejscu, zawsze ma coś do opowiedzenia. Właściwie jego autobiografia mogłaby wyjść w tomach.

I rzeczywiście. To kawał tekstu, który daje, po raz pierwszy, poczucie sytości. Chcesz poznać człowieka, który realizuje marzenia niczym filmowy bohater? Daleko nie trzeba szukać. Taki urodził się w Polsce, jest patriotą, szczęśliwym mężem i ojcem. A do tego, drobnostka, przepłynął samotnie Atlantyk od kontynentu do kontynentu. To zaledwie punkt wyjściowy! Olek całe życie gonił za marzeniami. Zawsze, z wielką pasją, angażował się to, co mogło się wydawać szalone.

A teraz, w wywiadzie-rzece, może w końcu opowiedzieć, jak to było, od samego początku. Od dzieciństwa, przez wszystkie ważne chwile. Pierwsze sukcesy. Życie rodzinne (Gabi, cudowna żona. I niesamowicie piękna kobieta!)

Od pierwszego, do ostatniego zdania jest sobą. Słyszę w głowie jego głos. Widzę gesty. Zaglądam w roześmiane oczy.

No tak, prywata tutaj musi przebijać, bo nie tak dawno miałam okazję poznać go, zjeść z nim obiad, usłyszeć kilka ważnych, życiowych porad. Energia, jaka od niego bije, jest niesamowita. I właśnie nią przesiąknięta jest ta książka. Siłą, pewnością siebie, humorem i zupełnie zasadnym przekonaniem, że udało się osiągnąć wiele. Więcej niż inni. Więcej niż ktokolwiek sobie pozwala.

Olku, dzięki za tę autobiografię. Weronika – dzięki za Ocean pracy. Warto było. Bardzo.

Advertisements

2 Comments Add yours

 1. Olek pisze:

  Danusiu, dziękuję za taki mily i ciepły komentarz. Pozdrawiam serdecznie, Olek

  Lubię

  1. Danuta Awolusi pisze:

   Olku, najwspanialej czytać o Tobie :)))))

   Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s